Haber

İmamoğlu’na yakın bir kişi konuştu: Önünde iki yol var

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yakın çevresinden bir kaynak, “Önünüzde iki seçeneğiniz var. Ya CHP genel başkanı olacak ya da onunla yürüyecek birini bulacak. İkinci ihtimalde İBB adayı olacak. Günü geldiğinde hala popüler, sevilen ve beğenilen bir siyasi karakterdir ama cumhurbaşkanlığına aday olmayı düşünmektedir. Başka bir alternatif yok.”söz konusu.

Cumhuriyet gazetesine konuşan İmamoğlu’na yakın isimler, yol arkadaşı olacak ismin parti üyeleri hakkında akla ve bilime dayalı araştırmalar yapılarak ve bu araştırmaların sonuçlarına göre hareket edilerek seçileceğini söyledi.

“İSTERSE BAŞKAN OLURDU”

İmamoğlu’nun koltuk kederi içinde olmadığını vurgularken İmamoğlu, bu sorunun koltuk sorunu olmadığını söyledi. Böyle biri olsaydı seçimden sonra harika kongreye gidelim, imza toplayalım, genel başkanı seçelim, o da genel başkan olurdu. Ama İmamoğlu bu kadarını yapmadı. Genel liderle 4 kez görüştü, tekrar telefonla görüştü ve ‘Bu süreci birlikte yürütelim’ dedi. Duygularını kamuoyuyla paylaştı, bu bahisle ilgili görüşlerini topladı ve 100 binden fazla kişinin görüşlerini dile getirdiği bir platform kurdu.değerlendirme yapıldı.

KAYNAK: CUMHURİYET GAZETESI

caybasi-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu