Haber

Buca’nın çınar ağaçları için mükemmel bir merkez

 

– CET RESIDENCE BUCA’DA AÇILIYOR

– LİDER KILIÇ’TAN ŞEHİR UÇAKLARINA HEDİYE

Buca Belediyesi, kentte 60 yaş ve üstü vatandaşların sosyalleşip kaliteli vakit geçirmeleri için kurduğu Çet Evi’nin açılışını yapıyor. Belediye Başkanı Erhan Kılıç, ilçedeki yaşlılara yönelik yaptıkları çalışmalara bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Çalışmalarını sosyal belediyecilik anlayışıyla yürüten Buca Belediyesi, 60 yaş ve üzeri Bucalı vatandaşlar için kurduğu Cet Evi’ni 24 Ocak Çarşamba günü hizmete açacak. Buca’nın çınar ağaçları, ilçedeki birçok ihtiyacı karşılayabilecek. merkezde sağlık hizmetlerinden kuaförlere kadar ücretsiz hizmet veriliyor.

BÜYÜKLERİMİZE BAŞARILAR DİLERİZ

Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, 7’den 70’e herkesin kaliteli vakit geçirebileceği merkezleri kente birer birer kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Bu merkezi uzun zamandır hayata geçirmek istiyorduk. Nerede, nasıl olur diye arkadaşlarımızla detaylı bir çalışma yaptık. Emeklilerimiz mevcut ekonomik gündem nedeniyle sıkıntılı bir dönemden geçiyor. Bu sefer onları yalnız bırakmak istemedik. İstedikleri zaman merkezimize gelip çay içebilirler. Burada yeni arkadaşlar edineceklerine eminim. Bucamızın çınar ağaçları bizim kıymetlilerimizdir. “Merkezimiz hepsine güzel olsun” dedi.

SAĞLIK BİRİMİ DE VAR

Yaşlı vatandaşların keyifli vakit geçirmeleri için tasarlanan Buca Belediyesi Cet Konutu, Adatepe Mahallesi Fazilet Caddesi üzerinde yer alıyor. Bucalı çınar ağaçlarının hobilerini gerçekleştirme fırsatı bulacağı Cet Evi’nde çeşitli el sanatları etkinlikleri gerçekleştirilecek. Kuaför hizmetinin de verileceği merkezin en önemli hizmetlerinden biri de sağlık hizmetleri olacak. Bucalı Çınarlar gün içerisinde tansiyon ve şekerlerini ölçtürebildiği gibi merkezdeki fizyoterapist sayesinde ücretsiz tedavi de alabiliyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-kemalpasa.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu